Kad kāds staigā, kājas šļūkājot, un pie viena arī pieklibo, parasti mēdz teikt, ka šim cilvēkam ir vecišķa gaita. Lielākoties tā patiešām mēdz iet gados vecāki cilvēki, taču jāatzīst, ka šāda gaita mēdz būt arī tiem, kam nedaudz vairāk par trīsdesmit.
Punktu masāža
Austrumtautas šo kaiti izsenis ārstē ar bioloģiski aktīvo punktu masāžu.
* Pirmais punkts, kas saucas “Kalna atbalsts”, atrodas ikru muskuļa pamatnes centrā pa vidu starp ceļa locītavu un papēdi. Lielu aptver ar rokām un ar īkšķiem vienu minūti uzspiež šim punktam arvien stiprāk un stiprāk. Tad, nenoņemot pirkstus, vienu minūti spiedienu atslābina, bet pēc tam atkārto vēlreiz. Kopumā atkārto 3–5 reizes.
* Nākamais punkts – “Varenā straume” – atrodas bedrītes vidū starp potītes kaulu un Ahileja cīpslu, kas kājas iekšpusē savieno ikrus ar papēdi. Trešais punkts – “Augstie kalni” – atrodas kājas ārpusē iepretī otrajam punktam (varētu teikt arī tā, ka abi punkti atrodas virs papēža kājas iekšējā un ārējā pusē).
Abu šo punktu masāžu veic šādi: apsēžas un labās kājas pēdu uzliek kreisās kājas celim. Kreisās rokas īkšķi uzliek otrajam punktam potītes iekšpusē, bet rādītājpirkstu – trešajam punktam ārpusē un 1–2 minūtes abiem punktiem uzspiež vienlaikus, pirkstu spiedienu virzot zem potītes kaula. Pēc tam to pašu atkārto otrai kājai.
* Ceturtais punkts – “Tuksneša paugurs” – meklējams bedrītē pēdas sānos tieši iepretī ārējam potītes kaulam. Šim punktam jāuzspiež 3–5 minūtes, katru minūti mainot spiediena stiprumu no viegla līdz spēcīgam vai kamēr šajā vietā nebūs jūtama spēcīga asins pulsācija.
Masāža nepieciešama katru dienu, līdz iestājas stāvokļa uzlabošanās, bet, kad sāpes pāries, 1–2 reizes nedēļā profilaksei.
Par vingrojumiem kājām lasiet nākamajā lapā!